OkuLda sıK ve seviLeN biri oLmak ister misin?

sLm bu yazmda kesinLikLe popuLer oLmakLa iLgiLi hiçbir sey buLmassın eger bunun icin oKuyorsan okuMa derim.Cunku bu yazımda popuLer oLmak hakkında degiL okuLda şık ve seviLen biri oLmak hakkında konusucam :)

1)OKULDA ŞIK OLMAK:

Giyim:

~OnceLikLe mutLaka renk uyumunu tutturmaLısın.Ornegin gomLeginin aLtına siyah bir t-shirt giydiysen tokan biLekLigin ve corabında beyaz oLursa renk uyumunu tutturabiLirsin.Ayakkabın da siyah oLursa gomLeginLe uyumLu oLur ve zıt renkLerLe harika bir uyum yaratabiLirsin.Bunu farkLı renkLerLe de yapabiLirsin.Eger Senin okuLunda benimki gibi gomLekLi degiLde tisortse tisortunun rengine gore de takı ve toka secebiLirsin.Benim tisortum LiLa rengi.LiLa rengiyLe uyumLu oLarak mor ve beyazı coK kuLLanıorum ve tabi pembede var :) mor toka mor yada beyaz corap ve beyaz ayakkabıyLa mor bir biLekLik kuLLnarak harika bir uyum yaratabiLirsin.Tabi bu tisortun rengine gore degisir.Unutma her zaman tisortun tonLarında bir renk sec yada beyaz rengini kuLLan beyaz her renkLe uyumLudur.

Sac:

~Eger okuLda sacLarını saLmaya izin veriLiyorsa sacLarını duzLsetirerek masa yaparak yada tost yaparak okuLa gidebiLirsin.Ve sevimLi bir tac takarak harika gorunebiLirsin :)

~EgeR izin vemiyorLarsa:

SacLaRın uzunsa baLık sırtı mısır örgüsü gibi orguLer yapabiLirsin.Yada örgü topuz ve kabarık at kuyrugu yapabiLirsin.

sacLarın omuzLarındaysa : kabarık at kuyrugu sana cok yakısır :)

Eger sacLarın kısaysa: zaten sacını bagLmana gerek yok sevimLi bir tac takıp okuLa gidebiLirsin :)


TaKı:

~BiLekLiK:

BiLekLik secerken rengine cok Dikkat etmeLisin.KıyafetinLe uyumLu oLmaLı :) EgeR gomLek giyiyorsan pembe beyaz ve siyah biLekLik secmeLisin.tabi bu ayakkabının gomLeginin icine giydigin ve taktıgın tokaya gore degisir :) Daha coK ipLik biLekLik secmeLisin hem yasına uygun hem de renk secenegi cok fazLa :)


Ayakkabı:

~Converse

Ben geneLLikLe okuLa giderken converse giyerim. Converse markasının okuL icin urettigi kareLi conerseLer harika..! Hemen Converse magazasına gidip bir tane aL bance :)


~SuperStar

SuperStar ayakkabıLarımdan asLa vazgecmem :)Altın sarısı -beyaz renkLi oLanLaR bence harika.Eger superstar ayakkabın yoksa bence bir tane edinmeLisin gercekten gomLekLede tisortLede cok uyumLu...


2)SEVİLEN BİRİ OLMAK:

Eger okuLda seviLen biri oLmak istiyorsan onceLikLe girdigin her ortama ayak uydurmaLısın.HerkesLe iyi gecinmek zorunda degiLsin ama en azından sevmedigin kisiLere de gordugunde seLam ver ki zamanLa aranızdaki buzLar erisin :) DersLerinde basarıLı oLmaLısın ama unutma hayat sadece dersLerden ibaret degiL gunde 50 soru cozsen ve buna hergün 10 yada 20 soru ekLeyip iLerLesen zaten dersLerinde basarıLı oLursun.Gunde 150 soruya geLene kadar bunu yap ve boyLece soru cozmeye aLısırsın ve pratik yapmıs oLursun.Eve geLdiginde mutLaka o gün ki dersLeri tekrarLa.OdevLerini yap.Eger bunLarı yaparsan zaten caLıskan oLursun.HerkesLe konusmak zorunda degiLsin ama biri sana sLm verdiginde sende ona sLm ver ve boyLece beLki bir gün o KisiyLe dost biLe oLabiLirsin :) ÖgretmenLerine karsı cıkma boyLece onLarda seni sever odevLerini eksizksiz ve duzenLi yaparsan OgretmenLerin seni daha cok sever ve boL boL ogretmenLer odasında adın gecer :) Sana inek oL demiyorum sadece dersLerine ozen goster diyorum :) ArkadasLarınLa tartısmamaya ve dedikoduLarını yapmamaya caLıs. Arkadasın dedikodusunu yapmanı ve onun arkasından konusmanı beLki affedebiLir ama sonucta sana karsı oLan guveni eksiLere duser. Bu yuzden dedikodu ve arkadan konusma yasak :) ArkadasLarınLa kavga ettiginde onLara bagırma mumkunse kavgada etme cunku kavgada soyLedigin her soz onun biLinc aLtına yerLersicek ve sana karsı ıcınde her zaman bir kin oLucaktır.ArkadasLarını acımasızca eLestirme ve eLestiriLeRe acık oLmayı ogren.AsLa ama asLa kıskancLık yapma arkadasLarını payLasmayı ogren.Arkadasın senden yuksek not mu aLdı? tebrik et ve icindeki imrenme duygusunu bastır.Kıskanc biri oLursan herkesi kendinden uzakLstırısn.AsLa cevrendekiLere yaLan soyLeme mutLaka bir gün yaLanın ortaya cıkıcaktır.Her yaLan soyLemek istediginde icinden sonunda yaLanım ortaya cıkacak de ve kendini durdur.


3)DİKKAT CEKİCİ VE TANINAN BİRİ OLMAK MI İSTiYORSUN..? O ZAMAN OKUMAYA DEVAM ET :)

Eger herkesin dikkatini cekmek istiyorsan kendi tarzını yarat ve kimseye ozenme unutma takLikLer asıLLarını yasatır ..! Bırak baskaLarı sana ozensın. Biraz cıLgın oL ama dozunu kacırma :) MeseLa ben surekLi kendi uydurdugum LafLarı okuLda soyLerm ve bakarım 2 gun sonra herkesin agzında. Eger boyLe yaparsan sana ozenirLer ve bu yuzden senin yaptıgını yaparLar ama unutma onLar takLit sen asıLsın :) OkuLda asLa erkek fatma oLma tamam hic kavga etme yada kimseye karsıLık verme demiyorum.Etegine rozet fLn takma yazı yazma bunu herkes yapıyor sen farkLı oL.Her yonden digerLerinden farkLı oL.PunKy :)

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !